СПОСОБИ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ НАВАЛЮВАЛЬНИХ ВАНТАЖІВ В ПРИБЕРЕЖНІЙ ЗОНІ
Abstract
Проблема багатьох портів світу - обмеження прохідної осадки, що тягне за собою обмежений тоннаж суден, що проходять і підвищення фрахтових ставок за тонну вантажу. Одне з рішень проблеми – перевантаження на рейді, де глибини значно більше. В роботі розглянуті існуючі технології перевантажень навалювальних вантажів і запропоновані нові методи, а також описані сильні і слабкі сторони існуючих технологій.
Для перевантаження використовують плавкрани, рідше комбіновані рішення з вдосконаленими системами самовигрузки.
За типами навантажувачів найбільш поширеними є: використання кранів; використання конвеєрної системи; гібридні установки різних типів.
Ці існуючі методи мають свої переваги, але і цілий ряд недоліків, а саме:
1) невелика швидкість вантажних операцій;
2) недостатній виліт стріл за борт судна;
3) обмеження радіуса конвеєрного буму, що тягне за собою часті перетяжки судна.
Далі, автор пропонує концептуально нові системи для перевантаження, в прибережній зоні, які обіцяють оптимізувати процес на новому рівні.
У цих системах перевантаження пропонується використовувати вже існуючі технічні засоби в новій якості, в нових умовах. Це дозволяє домогтися поліпшених результатів при тих же початкових умовах. Існуючі технічні засоби не потрібно принципово змінювати або переробляти. Їх слід використовувати в кількох нових комбінаціях.
Пропоновані системи перевантаження дозволяють, по-перше, значно зменшити час на вантажні операції, що підвищує економічні показники роботи судна, а також зменшити забруднення акваторії в процесі перевантажувальних робіт, що в свою чергу дозволяє зменшити техногенне навантаження на навколишнє середовище і поліпшити екологію в регіоні проведення вантажних операцій.
References
Демьянов Н. В. Технология, организация и планирование портовых перегрузочных работ : курс лекций по предмету.
Брюм А. И. Технологическое проектирование морских портов. М. : Транспорт, 1971. 328 с.
Рейдовая перевалка: объемы впечатляют. Порты Украины. 2012. № 04 (116). URL: http://portsukraine.com/node/2782